Zadbaj o aktywność fizyczną swoich dzieci

Dlaczego aktywność fizyczna jest tak ważna u dzieci?

Codziennej fizycznej aktywności przecenić nie sposób. Dzieci dlatego powinny po podwórku biegać, grać w piłkę, jeździć na rowerze oraz także uprawiać różnego rodzaju dyscypliny sportu. Lekcje wychowania fizycznego w szkole to na pewno za mało. A czy wiemy dlaczego jest to ważne takie dla dzieci? Obecnie dzieciaki spędzają dużo więcej czasu w domu. Wolą po prostu grać na konsoli, oglądać telewizję czy też korzystać z komputera. Takim atrakcjom na pewno towarzyszy podjadanie żelków czy też chipsów. Jedno i drugie prowadzi do złego samopoczucia oraz do otyłości.

Same plusy

Ruch nie do przecenienia jest. Rozwija nie tylko ciała, ale także psychikę naszego dziecka. Fizyczna aktywność wzmacnia nasze mięśnie oraz kości. Wzmacnia również odporność. Ciało dzięki niej jest bardzo sprawne. Mózg jest z kolei dotleniony. Dzieci nasze codziennie powinny się ruszać. Na pewno sam spacer z domu do szkoły nie wystarczy. Musimy tutaj dołączyć grę w piłkę, jeżdżenie na rowerze czy też hulajnogę. Najważniejsze jest to, aby nasze dziecko ruszało się codziennie. Gdy pogoda nie dopisuje świetnie się sprawdzają zajęcia sportowe zorganizowane. Na takie właśnie zajęcia nasze dziecko może sobie pozwolić każdego dnia po lekcjach.

Ogromny plus zajęć dodatkowych

Rutyna, wyznaczone godziny zajęć oraz także wyznaczane dni zajęć narzucają nam rytm życia. Do tego porządkują w zasadzie cały tydzień. Nie ma żadnego zaskoczenia ani też wymówek. Sprawdza się to szczególnie u dzieci, które uwielbiają przewidywalność. Zajęcia sportowe pozalekcyjne są nie tylko dużą inwestycją, ale także formą fantastyczną na spędzanie czasu wolnego. Dziecko uprawiać powinno jednak taką dyscyplinę, która mu się podoba oraz co najważniejsza sprawia ogromną przyjemność. Klucz do sukcesu to to, aby dziecko wybrało same swój ulubiony sport. Wiadomo, że na przykład pływanie, sportowa akrobatyka czy też jazda konna dla każdego nie są pasją. Do tego zajęcia te wymagają pewnego rodzaju predyspozycji. Jedno jest pewno do niczego naszego dziecka nie możemy zmuszać. Dobrze, jeśli wybrany sport będzie miał ogólnorozwojowy charakter oraz będzie rozwijał harmonijnie ciało. Jest to chociażby akrobatyka, pływanie, lekkoatletyka jak i także gimnastyka. Poza walorami zajęcia sportowe uczą w grupie współpracy. Współpraca jest z kolei podstawą do zdrowej rywalizacji. Do tego ćwiczymy także pokorę, cierpliwość, uczą organizacji, wytrwałości oraz także trzymania na wodzy nerwów. Nawet gdy kupimy najlepsze akcesoria sportowe dla dzieci, to nie przekonamy dziecka do danego sportu. Musi to lubić po prostu.


Posted in Sprzęt sportowy dla dzieci and tagged , , by with no comments yet.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *